Szelki dla psa – jak je dobrać?

Każdy właściciel ma problem z doborem idealnego rodzaju oraz rozmiaru szelek dla swojego psiaka. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Na pewno jednak nam się uda z drobnymi radami wybrać najlepsze szelki.


Rozmiar ma znaczenie

Musimy pamiętać, że szelki dla psa https://www.dogcessories.pl/szelki/ zbyt ciasne spowodować mogą dla psa bardzo dyskomfortowe otarcia oraz także odparzenia. Z kolei z uprzęży zbyt luźnej piec się może w wypadku najgorszym uwolnić oraz także uciec, na przykład w pogoni za ptakiem czy też za kotem. Właśnie dlatego zanim się udamy po szelki dla naszego pieska, musimy go odpowiednio zmierzyć.

Jak wymiarów potrzebujemy do szelek dla psa? Na pewno ważny jest obwód szyi u nasady oraz także klatki piersiowej w miejscu najszerszym, a także długość linii, która biegnie wzdłuż grzbietu pomiędzy obwodem szyi oraz klatki piersiowej, a także długość linii, która biegnie po klatce piersiowej pomiędzy obwodem klatki piersiowej oraz szyi. Bardzo ważna jest także długość linii, która biegnie po klatce piersiowej pomiędzy obwodem szyi oraz także klatki.

Na pewno poradzimy sobie z wyborem szelek dla psa. Raczej nie ma tutaj niczego specjalnie skomplikowanego.