Plants vs. Zombies: Garden Warfare – Poradnik do trofeów

Roślinki walczą z Zombiakami!

trofea  Informacje ogólne: trofea
Stopień trudności platyny: 2 / 10
Ilość trofeów:    platynax1 / zlotox3 / srebrox13brazx39
Ilość trofeów offline: 0
Ilość trofeów online: 56
Najtrudniejsze trofea: Going Strong 
Trofea możliwe do pominięcia: Consume This Too 
Czas do zdobycia platyny: 20-30 godzin

 

Krótko i na temat:

EA na 20-lecie PlayStation postanowiło sprawić nam prezent. Plants vs. Zombies: Garden Warfare udostępnione za darmo do pobrania, a wszystko co darmowe – jest fajne. Gwarantowana zabawa i duża dawka śmiechu przy graniu ze znajomymi. Świetna gra na odmóżdżenie, a platyna to tak naprawdę czysta przyjemność.

 

Krok po kroku:

 • KROK #1 – MULTIPLAYER – W multi możesz zdobyć najwięcej punktów, które później wymienisz na naklejki. Kupuj te za 10,000, 20,000 30,000, ponieważ dostaniesz za nie możliwość pominięcia wyzwań postaci. Polecam granie w Gardens & Graveyards – masz najwięcej czasu na zabicie przeciwników, co więcej -możesz łatwo spotkać grupy przeciwników.
 • KROK #2 – GARDEN OPS – Najlepiej grać ze znajomymi, chociaż osobiście udało mi się wbić wszystkie trofea bez pomocy przyjaciół. Zacznij od poziomu trudności normal i od razu przeskocz na crazy, ponieważ jest niewielka różnica w poziomie trudności.
 • KROK #3 – CLEAN UP – Nadszedł czas na wbicie zaległych trofeów. Większość wpadnie na pewno podczas robienia dwóch pierwszych kroków. Na pewno będziesz musiał dojść do 50 lvl i wbić 10. level postaci. Do tego przyda się na pewno:

  które możesz kupić w sklepie z naklejkami, przeważnie za 10-, 20-, 30-tysięcy. Niestety nie zawsze zakup paczki naklejek gwarantuje uzyskanie karty z gwiazdką.

 

Poradnik:

Fundead Legionnaire platyna
Unlock all Trophies.
Gratulacje!

Making Popcorn braz
As a Cactus, Vanquich 10 Players with the Drone’s Corn Strike.
Musisz zabić dziesięciu graczy specjalnym atakiem drona, w którego wyposażony jest Cactus. Odblokujesz tę zdolność po wbiciu 3. levelu postaci. Drona aktywujesz przez naciśnięcie trojkat, następnie odczekaj kilka sekund, aż załaduje Ci się atak, który ukrywa się pod przyciskiem trojkat . Wyceluj w przeciwnika i zadaj atak. Polecam najpierw trochę ostrzelać przeciwnika, a dopiero później aktywować specjalny atak, ponieważ ciężko jest zabić samą tą bronią .

Snaretastic   braz
As a Chomper, Swallow 10 Snared Zombies in a session.
Najlepiej zrobić to Garden Ops w grze prywatnej, na poziomie łatwości easy. Musisz Zabić 10 zombie, przez powieszenie, a następnie zjedzenie ich. Na ziemi montujesz pułapki naciskając   R1  (odblokujesz je przez wbicie 3. levelu postaci).

Split Pea Zombie Soup   braz
As a Peashooter, vanquish 10 Players with the Pea Gatling in a session.
Zdecydowanie polecam zrobić to w Gardens & Graveyards. Zdolność używania Pea Gatling odblokujesz po wbiciu 3. levelu postaci. Wskocz sobie na jakiś dach, naciśnij trojkat i strzelaj do przeciwników. Pod koniec gry powinno wpaść trofeum.

Stuck on You   braz
As a Scientist, Vanquish 10 Players with the Sticky Explody Ball.
Możliwość używania eksplodujących kul odblokujesz po wbiciu 3. levelu postaci. Umieść je (R1) w miejscach uczęszczanych przez przeciwników (najlepiej w Gardens & Graveyards w polu bazy roślin).

Garden Dioxide   braz
As a Soldier, Vanquish 2 Players using a single ZPG strike.
Z tym trofeum jest na pewno trochę problemu, ponieważ ZPG nie zawsze działa tak jakbyśmy chcieli. Zabicie jednego przeciwnika to i tak sukces. Najlepszym sposobem jest granie w tryb Gardens & Graveyards, podejście do bazy roślin i ładowanie z ZPGa w miejsca, gdzie jest postawiony przez Sunflowera kwiatek z odnową życia. Jeżeli zabijesz kwiatka i stojącego obok zawodnika trofeum powinno wpaść.

Sun Heals   braz
As a Sunflower, Heal Teammates 25 times using the Heal Beam in a session.
Zdolność tą odblokujesz po wbiciu 2. levelu postaci. Wystarczy nacisnąć L1 . W ten sposób uleczysz swoich zawodników z drużyny. Najłatwiej wbić to w Garden Ops, w ciągu 10 fal, na pewno uda Ci się wbić ten trofik.

Offensive Line   braz
As an All-Star, Vanquish 5 Players using the Sprint Tackle in a session.
Atak Sprint Tackle posiadasz od początku. Zabiera on 75 punktów życia przeciwnikowi, więc zaleca się najpierw go trochę ostrzelać, następnie ustaw się wprost na przeciwnika i naciśnij  trojkat.

The Astral Plane   braz
As an Engineer, Build 3 Teleporters in a session of Gardens & Graveyards.
Jako Engineer zbuduj 3 teleportery w jednej sesji G&G. Na ekranie pojawi Ci się znaczek z narzędziami. Kieruj się w tą stronę, aż zobaczysz urządzenie (takie jak na poniższym zdjęciu). Podejdź do niego i przytrzymaj  kolko . W każdej sesji G&G pojawia się nowy teleporter w momencie przejęcia bazy lub w przypadku zniszczenia go przez przeciwnika. Powtórz czynność jeszcze 2 razy w ciągu JEDNEJ sesji.

Zombie Defense   braz
As an Engineer, Build 3 Zombot Turrets in a session of Gardens & Graveyards.
Jako Engineer zbuduj 3 Zombot Turrets w jednej sesji G&G. Są to robociki, które występują przy teleporterze. Można je zbudować w miejscach oznaczonych tak jak na zdjęciu poniżej.

Jackhammer Rush   braz
As an Engineer, Vanquish 10 Players while riding the Jackhammer.
Kolejne łatwe trofeum, którego nie musisz wbijać podczas jednej sesji w multiplayerze. Zdolność jeżdżenia na młocie pneumatycznym odblokujesz po ukończeniu 3. levelu postaci, a aktywujesz ją przez naciśnięcie R1. Podczas jeżdżenia możesz używać zwykłej broni, ale najlepszym sposobem jest po prostu przejechanie przeciwnika.

Challenge Accepted   zloto
Reach Level 10 with any Character.
Opis wyjaśnia wszystko, musisz zdobyć 10. level rozwinięcia postaci. Polecam masterować Peashootera lub Sunflowera, ponieważ te dwie rośliny mają najłatwiejsze zadania do wykonania. Oczywiście możesz używać naklejek z gwiazdką, która pozwoli Ci ominąć wybrane przez Ciebie wyzwanie.

Going Strong   zloto
Reach Rank 50.
Za każdym razem, kiedy Twoja postać przejdzie na wyższy level, twoja ranga wzrasta. Twórcy gry zaprojektowali to tak, że musisz wykonywać zadania, aby levelować. Na szczęście jeżeli nie możesz wykonać danego zadania, możesz je ominąć. Jak? Wystarczy, że kupisz naklejki, w których będą się znajdować gwiazdki omijające wyzwania:

Polecam używać je tylko na trudniejsze wyzwania, ponieważ żeby wbić 50 level musisz wykonać ich ponad 200.

Zombot Removal   braz
As a Plant, Destroy 10 Zombot Turrets in Gardens & Graveyards.
Zombot Turrets to robociki znajdujące się przy teleporterze zombie. Wyglądają one tak jak na poniższym filmie. Wystarczy zestrzelić takich 10. Niestety nie zawsze przeciwnicy budują te robociki, ale w czasie platynowanie na pewno będziesz miał kilkanaście okazji, aby je ustrzelić.

No Teleporting Allowed   braz
As a Plant, Destroy a Teleporter in Gardens & Graveyards.
Jako roślina musisz zniszczyć teleporter Zombie w Gardens & Graveyards. Poniżej zdjęcie jak wygląda ten teleporter

Plant Perfect   braz
As a Plant, Achieve a Perfect Win in Gardens & Graveyards.
Jako roślina musisz obronić wszystkie bazy. Nie jest to jakoś specjalnie trudne, wielokrotnie podczas wbijania platyny będziesz miał do tego okazję. Z mojej strony mogę polecić granie ze znajomymi i niech każdy z Was wybierze inną postać. Jako Peashooter znajdź wygodne miejsce do używania swoich zdolności na dachach, jako Sun Flower lecz swoich przyjaciół, jako Cactus umieszczaj wokół bazy wybuchające miny i przeszkody  R1 i  L1 i jako Chomper krąż wokół swojej bazy i zabijaj przeciwników spod ziemi.

Rocket Man   braz
Vanquish 10 Players and 10 Plant Pots with the Soldier’s ZPG.
Zabij 10 graczy i 10 zasadzonych roślin przy użyciu ZPG. Moim zdaniem jest to najgorsza broń w całej grze, ponieważ zabiera stosunkowo mało życia. Żeby zabić od razu musisz dokładnie strzelić w przeciwnika. Nie wystarczy, że strzelisz 2 cm obok niego. Polecam przyczajenie się gdzieś na dachu w pobliżu bazy i strzelanie w pobliżu roślin w doniczkach. A nóż przeciwnik pojawi się obok nich i wpadnie kilka zdobyczy.

Zombie Vanquished   braz
As a Plant, Vanquish a Player in any Competitive Mode.
Jako roślina musisz pokonać przeciwnika w dowolym trybie Multiplayer. Jedno z pierwszych trofeów, o które nie musisz się martwić.

Garden Weeder   braz
As a Zombie, Capture an Objective in Gardens & Graveyards.
Wpadnie prawdopodobnie podczas jednej z pierwszych gier w G&G. Wystarczy zdobyć jedną z baz kwiatów jako zombie, ale haczyk tkwi w tym, że musisz być w fioletowym polu w momencie całkowitego przejęcia bazy!

Plant Vanquished   braz
As a Zombie, Vanquish a Player in any Competitive Mode.
Jako zombie musisz pokonać przeciwnika w dowolnym trybie Multiplayer. Jak wyżej – nie musisz się o ten trofik martwić.

Garden Tour   srebro
Be on the Winning Team for 25 matches of Gardens & Graveyards.
Wygranie 25 meczy to nic wielkiego. W przypadku kiedy grasz roślinami, wystarczy, że nie dopuścisz zombie do ostatniej bazy. Gorzej wygląda wygrywanie, grając zombie, ponieważ musisz przejąć wszystkie bazy, aby zaliczyło Ci wygraną.

TVM Veteran   srebro
Be on the Winning Team for 25 matches of Team Vanquish.
Kolejne przyjemne trofeum, zgrana ekipa i wpadnie bardzo szybko. Musisz wygrać 25 meczy Team Vanquish, które polegają na jak najszybszym osiągnięciu przez drużynę 50 zabić

Garden Crazy  zloto
Complete a Garden Ops match on Crazy Difficulty.
Nie jest to jakoś specjalnie trudne trofeum. Osobiście wbiłam to z przypadkowymi ludźmi. Polecam wymasterować swoją postać na przynajmniej piąty level. Najlepszą mapą na wbicie trofka jest : Crash Course/ Port Scallywag. Jeżeli chodzi o strategię to:

 • Polecam podjąć się tego trofeum na samym końcu, kiedy będziesz miał ulepszoną swoją postać i będziesz w posiadaniu wielu naklejek.
 • Najlepiej niech dwie osoby będą Sunflowerami, jedna Peashooterem i jedna Cactusem. Sunflowery niech rozstawiają wszędzie kwiatki z odnową życia i leczą pozostałych członków drużyny; Peashooter niech skryje się w jednym miejscu, które nie jest dostępne dla zombie i używa broni ukrytych pod  L1 i  trojkat ; Cactus niech się zajmie rozstawianiem min i budową obrony (ukrytą pod przyciskiem  R1 ).
 • Jak już wcześniej wspomniałam najlepszymi mapami na wbicie tego trofeum jest Crash Course i Port Scallywag.
 • Postaraj się zebrać jak najwięcej naklejek z odnową swojego życia/swojego całego zespołu. Na pewno się przydadzą, a nie raz mogą uratować całą sesję. Na pewno musisz zostawić je na 5. i 10. rundę, gdyż wtedy pojawiają się bossowie i bardzo łatwo można stracić życie.
 • Jeżeli chodzi o sadzenie roślinek w doniczki – polecam zostawiać lepsze (np. Fire Peashooter, Doom Shrooms) na trudniejsze fale – tzn. 5. i 10.
 • Po ukończeniu 10 rund zostaje jeszcze udanie się do bezpiecznej strefy. Tutaj niestety większość ludzi popełnia jeden i ten sam błąd. Nie staraj się od razu lecieć do bezpiecznej strefy! Powoli, wraz ze swoimi kolegami, przesuwaj się w stronę strefy. Nie śpiesz się! Czasu masz dużo!

Garden Hardcore srebro
Complete a Garden Ops match on Hard Difficulty.
Patrz trofeum „Garden Crazy„.

Garden Normal   braz
Complete a Garden Ops match on Normal Difficulty.
Patrz trofeum „Garden Crazy„.

Boogie Your Brains Out   braz
Vanquish a Disco Zombie in Garden Ops Mode.
Walka z bossami występuje w dwóch falach – piątej i dziesiątej. Jeżeli nie udaje Ci się zabić Disco Zombie w normalnej rozgrywce z graczami – załóż prywatną grę na poziomie easy.

Gargantuan Task   braz
Vanquish a Gargantuar in Garden Ops Mode.
Walka z bossami występuje w dwóch falach – piątej i dziesiątej. Jeżeli nie udaje Ci się zabić Gargantuara w normalnej rozgrywce z graczami – załóż prywatną grę na poziomie easy.

Brain Freeze   braz
Vanquish a Yeti in Garden Ops Mode.
Walka z bossami występuje w dwóch falach – piątej i dziesiątej. Jeżeli nie udaje Ci się zabić Yeti w normalnej rozgrywce z graczami – załóż prywatną grę na poziomie easy.

Super Boss   srebro
Defeat a Super Boss Wave in Garden Ops Mode.
Tu trzeba liczyć na trochę szczęścia. W piątej/dziesiątej fali następuje losowanie bossów. Super Boss Wave jest wtedy, gdy wylosujesz 3 takie same postaci. Niestety jest to wszystko wybierane losowo, więc musisz grać, aż Ci się poszczęści. Ukończ falę i trofeum wpadnie.

Striking First   srebro
Earn a 1st Strike Master Boast 3 times.
W 3 meczach musisz jako pierwsza osoba zabić przeciwnika. Polecam Team Vanquish, wybranie Peashootera/Engineera, ponieważ te postacie mają umiejętność szybkiego poruszania się  R1 . Gdy tylko mecz się zacznie naciśnij  R1 i leć do przodu.

Grając Peashooterem – ostrzalaj przeciwnika z głównej broni, rzuć mu pod nogi fasolkę. Grając Engineerem – ostrzelaj przeciwnika i przejedź go młotem pneumatycznym, dzięki czemu nie będzie mógł Cię zabić.

The Healing Touch   braz
Earn a Heal Master Boast 3 times.
Najlepiej wbić w G&G lub Team Vanquish i wybrać Sunflower (rośliny) lub Scientist (zombie). Łatwiej wbić to trofeum po stronie roślin, ponieważ Sun Flower ma dwa przyrządy do pomocy  R1 i  L1 . Takie wyróżnienie musisz otrzymać 3 razy.

Most Valuable Vanquisher   srebro
Earn a Vanquish Master Boast 1 time.
Musisz zdobyć największą ilość zabić w meczu. Jeżeli chodzi o tryb G&G, to tutaj potrzeba czasami nawet 20-30 zabić, żeby otrzymać to wyróżnienie. Łatwiej to wygląda w Team Vanquish, w którym trzeba zabić około 10 przeciwników. Powiem szczerze, że tutaj nie ma rady – musisz wybrać ulubioną postać (najlepiej już ulepszoną) i starać się zabić jak najwięcej przeciwników.

Hang in There   braz
Earn a Revival Master Boast 5 times.
Aby otrzymać to wyróżnienie musisz wskrzesić najwięcej swoich kolegów z drużyny podczas jednej sesji gry. Polecam wybrać Sunflower/Scientisc, ponieważ te dwie postacie najszybciej odnawiają życie. Gdy tylko na ekranie pojawi Ci się żółty krzyżyk, podbiegnij do swojego kolegi z drużyny i naciśnij  kolko. W Team Vanquish wystarczy 5-6 wskrzeszeń, a w Gardens & Graveyards – 20 powinno wystarczyć. Takie wyróżnienie musisz zdobyć 5 razy.

Streak Boaster   srebro
Earn a Vanquish Streak Boast 1 time.
To trofeum polega na zdobyciu wyróżnienia, cechującego się najwyższym streakiem. W skrócie musisz mieć najdłuższą serię zabić. Ciężko powiedzieć ilu przeciwników musisz zabić (oczywiście nie ginąc), ponieważ w każdym meczu ta liczba jest zmienna – przeważnie oscyluje w granicach 5-10 zabić. Od siebie polecam wybrać Peashootera, znaleźć dogodne miejsce na dachu, w którym łatwo możesz uciec w razie zagrożenia.

I Helped   srebro
Earn an Assist Master Boast 5 times.
Bardzo proste trofeum do wbicia. Trzeba 5 raz uzyskać wyróżnienie, polegające na jak największej liczbie asyst. Polecam wybrać Peashootera i znaleźć sobie jakieś miejsce na dachu. Gdy widzisz, nadchodzącego wroga strzel kilka razy w niego (wystarczą 2-3 strzały) i poczekaj, aż kolega z drużyny dokończy robotę. W G&G musisz uzyskać mniej więcej  20 asyst, żeby być pewnym otrzymania tego wyróżnienia.

Cousins   braz
Grow 5 Plant Pots in a session.
Podczas jednej sesji posadź 5 kwiatków. Zdobywasz je przez kupno naklejek w Sticker Shop. Wystarczy podejść do doniczki, nacisnąć  kolko i wybrać roślinkę. Powtórz czynność jeszcze 4 razy i trofeum jest Twoje.

Grow a Friend   braz
Grow a Plant Pot.
Patrz trofeum „Cousins„.

Crazy Dave Squad   braz
Reach Level 5 with Every Plant Class.
Są 4 klasy roślin: Peashooter, Chomper, Sunflower i Cactus. Każdą z tych postaci musisz doprowadzić na 5 level. Aby podwyższyć level należy wykonywać przeważnie proste wyzwania. Masz możliwość omijania wyzwań, dzięki kupionym naklejkom. Większość wyzwań można wbić w trybie Garden Ops, ale im wyższy level tym trudniejsze zadania i przeważnie wszystkie później polegają na zabijaniu prawdziwych przeciwników, a nie A.I.

Zomboss Recruit   braz
Reach Level 5 with Every Zombie Class.
Są 4 klasy Zombie: Soldier, Engineer, Scientist, All-Star. Każdą z tych postaci musisz doprowadzić na 5 level. Aby podwyższyć level należy wykonywać przeważnie proste wyzwania. Masz możliwość omijania wyzwań, dzięki kupionym naklejkom, które zdobędziesz w Sticker Shop. W tym przypadku trzeba wszystkie wyzwania wbić w trybie Multiplayer, ponieważ nie możesz grać w Garden Ops, będąc zombie.

Hunting Season   srebro
Vanquish 100 Soldiers, 100 Scientists, 100 Engineers and 100 All-Stars.
Tym trofeum nie musisz się za bardzo martwić – powinno samoistnie wpaść podczas calakowania. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia statystyk, dlatego jedyną radą jaką mogę dać to po prostu – grać do momentu wpadnięcia trofka.

Zombie Friends   braz
Summon 5 Zombies in a session of Gardens & Graveyards.
Wezwij 5 zombie podczas sesji w Gardens & Graveyards. Jest to możliwe przez podejście do żółtego punktu, który znajduje się na ziemi i wybrania odpowiedniego typu zombie. Najpierw oczywiście musisz zdobyć naklejki, które odblokują Ci dane typy zombie.

I’m Lonely
   braz
Summon a Zombie in Gardens & Graveyards.
Patrz trofeum „Zombie Friends„.

Getting Started   braz
Reach Player Rank 5.
Patrz trofeum „Going Strong„.

Consume This   braz
Use 10 Revive Consumables.
Zacznijmy od tego, że potrzebujesz 10 naklejek z odnową życia. Najczęściej są one w paczkach za 10-,20-, 30 tysięcy. Gdy już je zdobędziesz, wejdź do gry Garden Ops. Wystarczy, że zginiesz/Twoja drużyna zginie i klikniesz odnowę całej drużyny lub odnowę swojego życia. Wykonaj tę czynność 10 razy. Naklejki z odnową życia wyglądają tak:

Consume This Too   braz
Use 10 Skip Challenge Star Consumables.
UWAGA! MOŻLIWE DO POMINIĘCIA!
Bardzo ciężko to trofeum pominąć, ale zawsze lepiej uprzedzić . Gwiazdki do omijania wyzwań zdobędziesz przez kupno paczek naklejek za 10-, 20-, 30 tysięcy. Po wybraniu postaci w grze naciskasz OPTIONS, następnie  trojkat i   x . Zeskipuj tak 10 wyzwań, a trofeum wpadnie. Naklejka z gwiazdką wygląda tak:

  Weed Whacker   srebro
Vanquish 100 Peashooters, 100 Sunflowers, 100 Chompers and 100 Cacti.
Tym trofeum nie musisz się za bardzo martwić – powinno samoistnie wpaść podczas calakowania. Niestety nie ma możliwości sprawdzenia statystyk, dlatego jedyną radą jaką mogę dać to po prostu – grać do momentu wpadnięcia trofka.

 

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa – kanał na YT „Łowczyni Trofeów”. Każdy sub motywuje do dalszej pracy.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!