Rocket League – Poradnik do trofeów

trofea Informacje ogólne:  trofea

Stopień trudności platyny: 1 / 10
Ilość trofeówplatyna x1 /  zloto x5 /  srebro x10 /  braz x20
Ilość trofeów offline: 35
Ilość trofeów online: 1
Najtrudniejsze trofeaStocked 
Minimalna ilość przejść: 167 meczy
Trofea możliwe do pominięciaBRAK
Czas do zdobycia platyny: 15-20 godzin

Krótko i na temat o samej grze:
Każdy posiadacz PlayStation Plus miał możliwość ściągnięcia i zagrania w Rocket League. Jest to na pewno jeden z lepszych tytułów zaoferowanych przez tę usługę, szczególnie dlatego, że oferuje multum zabawy i już po rozegraniu kilku meczy pokochasz tę grę. Wsiadając za kierownicę małych samochodzików i posiadając piłkarskie umiejętnośc możesz poczuć się jak Cristiano Ronaldo, Messi, Kahn, Pele, Kubica i Colin McRae razem wzięci.

Gra oferuje 3 tryby rozgrywki: Exhibition, Sezon i grę online. Możesz się domyślić, iż gra online sprawia największą frajdę, a to za sprawą niebanalnych sytuacji, które umilą nam czas spędzony z tą grą. Niejednokrotnie będziesz chciał wyrzucić pada przez okno, ponieważ Twoi współzawodnicy strzelą nie w tę stronę co trzeba. Finezyjne przewrotki, kapitalne obrony i praca zespołowa – te trzy określenia opisują całkowicie tę grę.

To gra, w której nie zwracasz uwagi na spadki FPS, grafikę czy różnorodność trybów. Tu po prostu liczy się zabawa. Na szczęście loadingi między meczami są krótkie, wyszukiwanie przeciwników działa bardzo sprawnie, a cały online chodzi stabilnie. Ani razu nie wyrzuciło mnie z gry i znajomi mogli bez problemu dołączać do imprezy.

Jeżeli FIFA czy PES nie dostarczają Ci takiej radochy jak kiedyś – ta gra jest zdecydowanie dla Ciebie. Rocket League to powiew świeżości na rynku gier sportowych na konsole nowej generacji. Jeżeli jeszcze jej nie ściągnąłeś – musisz koniecznie to nadrobić. To co? Pady w dłoń i niech nitro będzie zawsze pełne.

Poniżej znajdziesz poradnik do gry. Trofea są proste, a wbicie platyny to sama przyjemność. Większość trofeów wpadnie podczas swobodnego przechodzenia gry.

Plan krok po kroku:

 • Tutorial – Na początek musisz uporać się z niewymagającym treningiem. Zadań jest mało, ukończenie całości nie powinno zająć więcej niż 10 minut. Nie ważne jaki uzyskasz wynik, trofea wymagają tylko ukończenia tutoriala.
 • Sezon – Wybieraj najkrótszy możliwy sezon – 9 tygodni. Ustaw trudność na najniższym poziomie trudności i wygraj wszystkie mecze.
 • Online – Let the game begin! Granie online będzie czystą przyjemnością. Zacznijmy od tego, że musisz wygrać grę 1v1, 2v2, 3v3 (i opcjonalnie 4v4 – trofeum z dodatku). Polecam granie w tryb 3v3, ponieważ dostarcza on najwięcej zabawy i piłka nie lata jak głupia po całym boisku, jak to bywa w przypadku 4v4. Kilka rad co do gry online:- Nie śpiesz się, pośpiech w tej grze nie popłaca – lepiej wolniej przymierzyć i oddać celny strzał, niż w pośpiechu odbić piłkę w nieodpowiednim kierunku.- Zbieraj jak najwięcej doładowań turbo w każdym wolnym momencie (żółte punkty na nawierzchni boiska). Nitro jest ukryte pod przyciskiem  kolko. Wybierz odpowiedni dla siebie samochód. Każdy samochód ma swój unikalny styl jazdy. Sam musisz ocenić który jest dla Ciebie najwygodniejszy.- Gdy współtowarzysze są pod samą bramką, staraj się trochę wycofać, gdyż często zdarza się tak, że piłka będzie lecieć wysoko do połowy boiska, a wtedy Ty spokojnie możesz oddać celny strzał.- W sytuacjach podbramkowych na swojej połowie podskocz raz  x , a następnie naciśnij  kolko , poszybujesz wtedy w górę i możesz szybciej wybić piłkę.

UWAGA! Wszystkie trofea można boostować ze znajomymi w prywatnej grze!

Poradnik:
Virtuoso  platyna

Unlock All Trophies.
Gratulacje!

 

Stocked  zloto
Collect all Items.
Aby zdobyć wszystkie itemy musisz ukończyć 167 meczy. Nie ma znaczenia w jakim trybie je rozgrywasz. Dodatkowo nie ma wpływu to, czy wygrasz, czy przegrasz. Za każdy UKOŃCZONY mecz dostajesz naklejki, nowe koła itd. Ilość ukończonych rozgrywek możesz sprawdzić przez wejście w „EXTRAS”, a następnie „STATS”.

UWAGA! Do tego trofeum musisz też zdobyć auto Sweet Tooth, które odblokujesz przez wygranie meczy określonym typem samochodów: Gizmo, Octane, Road Hog, X-Devil.

Do zebrania masz:

 • 70 naklejek (po 7 na każdy samochód)
 • 25 kół
 • 36 nitro
 • 18 nakryć głowy
 • 34 anteny

 

Far, Far Away…  zloto
Drive a total of 500 km.
Tak naprawdę nie musisz przejechać 500 kilometrów. Gra liczy kilometry na swój własny – nieznany sposób. Nawet ilość przejechanych kilometrów w statystykach nie oddaje prawdziwej przebytej drogi. Teoretycznie powinno wpaść samo podczas platynowania. Jednak wiele osób ma problem z wbiciem tego trofeum. Dlatego jest sposób na łatwe zdobycie tego osiągnięcia. Wystarczy nam gumka i moneta. Włączamy tryb „Exhibition” bez botów i robimy tak jak na poniższym filmiku. Samochód będzie dzięki temu jeździł w kółko. Możesz odłożyć pada i czekać na trofeum. Po regulaminowych 5 minutach zacznie się dogrywka, która może trwać w nieskończoność – o ile piłka nie wpadnie do bramki na przykład przez przypadek.

W internecie gracze polecają nie zmieniać kół w trakcie platynowania, jednak u mnie nie było najmniejszego problemu, mimo wielokrotnej zmiany opon i kołpaków.zloto

 

Super Victorious  zloto
Win a total of 30 games across any game mode.
Po prostu trzeba wygrać 30 meczy w obojętnie jakim trybie. Jeżeli myślisz o platynie, wpadnie prędzej czy później. Polecam skupić się na online, ponieważ jest to tryb sprawiający najwięcej frajdy.

 

Champion  zloto
Win the Season Championship.
Musisz wygrać mistrzostwa w trybie „Season”. Najkrótszy sezon oferuje 11 meczy, aby zdobyć mistrzostwo musisz znaleźć się na pierwszym miejscu tabeli. Pamiętaj o ustawieniu poziomu na Rookie (najniższy poziom trudności), rozegraj wszystkie mecze i Voila.

 

The Streak  zloto
Win 10 games in a row across any mode.
Najlepiej zrobić to w trybie „Exhibition” na najłatwiejszym poziomie trudności. Najłatwiejszym sposobem na zdobywanie bramek jest przytrzymanie  kolko od razu po gwizdku i jak najszybsze dotarcie do piłki. Staraj się skierować ją prosto do bramki. Powtórz czynność kilka razy i możesz spokojnie kontynuować mecz.

 

Helen’s Pride trophy_silver.png
Score 6 Goals in a single game.
Włącz tryb „Exhibition”, jeden na jednego i od razu po gwizdku przytrymaj  kolko (aby aktywować nitro) i skieruj piłkę prosto do bramki. Powtórz czynność kilka razy i trofeum wpadnie.

Battle-Car Collector  srebro 
Unlock all Battle-Cars.
10 z 11 samochodów odblokuje się z tokiem kończenia 165 meczy. Jedenasty zdobędziesz w momencie wygrania pojedynczego meczu 4 samochodami, a dokładnie:

 • Gizmo,
 • Octane,
 • Road Hog,
 • X-Devil.

 

 Drops in the Bucket  srebro 
Collect 50 Items.
Patrz trofeum Stocked.

Rocketeer  srebro 
Complete the regular Season.
Najkrótszy sezon składa się z 11 meczy (9 właściwych i 2 play-offy). Musisz ukończyć go w całości – najlepiej jak wygrasz wszystkie mecze, co umówmy się, nie jest najtrudniejszym wyzwaniem.

Grease Monkey  srebro 
Customize every slot on a single Battle-Car.
W głównym menu wybierz „Garage”, a następnie w każdej zakładce wybierz po jednej rzeczy. W razie problemów – poniżej filmik.

Pitch Veteran  srebro
Play a total of 20 games across any game mode.
Patrz trofeum Super Victorious.

Rider’s Block  srebro 
Make 20 Saves.
Bardzo proste trofeum polegające na zabawieniu się w Ikera Casillasa czy Gianluigi’ego Buffona. Musisz 20 razy uratować swoją drużynę przez stratą gola. Podczas gry online zostań na swojej połowie. Gdy tylko piłka będzie zmierzała w stronę bramki, wybij ją – na twoim ekranie pojawi się napis „SAVE” i otrzymasz dodatkowe punkty w meczu.

Break Shot  srebrosrebro 
Score a goal by hitting your opponent into the ball.
Najłatwiej to zrobić w prywatnym meczu ze znajomym, bo w normalnej grze online może być ciężko o zdobycie tego trofeum, szczególnie jeżeli naprawdę chcesz je zdobyć. Prędzej wpadnie bez starania ,niż miałbyś czekać na odpowiednią okazję do strzelenia gola w taki sposób. Uderzony przez Ciebie przeciwnik musi skierować piłkę do swojej bramki. Ewentualnie możesz wybrać grę 4 na 4, ponieważ to co tam się dzieje to istny choas i takie bramki bardzo często wpadają. Spróbuj dośrodkować, a następnie w sytuacji podbramkowej wjedź w grupę przeciwników czających się na piłkę.

 

Turbocharger  srebro 
Use your Rocket Boost for a total of 5 minute.
Nitro aktywujesz przez przytrzymanie   kolko . Musisz go użyć łącznie przez 5 minut. Trofeum na pewno wpadnie bez większego starania.

 

Drill Sergeant  srebro 
Complete every Practice Drill (any difficulty).
W głównym menu wybierz „Training”, a następnie ukończ wyzwanie Goalie, Aerial i Striker. Traning jest dość prosty. Całość powinna zając maksymalnie 10 minut.

 

Minute to Win it  braz
With only 60 seconds left, Win a game in which you were tied or trailing.
Musisz wygrać mecz, w którym przez 4 minuty był remis (minimum 1:1, 0:0 się nie liczy!), albo przegrywałeś. Spokojnie można boostować to trofeum ze znajomym, ewentualnie możesz włączyć tryb „Exhibition” i grając samemu wbić sobie samobója, a następnie, gdy do końca meczu zostanie jedna minuta – wygrać mecz.

 

Speed Demon  braz
Completely fill and then empty your Rocket Boost 10 times in a single match.
Musisz 10 razy uzupełnić nitro do pełna i następnie je całkowicie wykorzystać przez przytrzymanie kolko . Na stadionie znajduje się dużo żółtych punktów, które powodują jego doładowanie. W prawym dolnym rogu ekranu umieszczony jest licznik. Musisz go uzupełnić do 100% a potem zjechać za jednym razem do 0%.

 

Pick-Me Up  braz
Collect 5 Items.
Patrz trofeum Stocked.

 

Wall-Crawler  braz
Drive on the dome walls for a total of 5 minutes.
Czas spędzony na ścianach kumuluje się, więc nie musisz zrobić tego w jednym meczu. Trofeum polega po prostu na jeżdżeniu po bocznych ścianach stadionu przez okrągłe 5 minut.

 

Team Player  braz
Play against every team in a Season
.
W tym trybie jest 10 drużyn. Wystarczy zagrać z każdym z dziewięciu teamów i trofeum wpadnie. Pamiętaj, aby wygrać wszystkie mecze, co automatycznie spowoduje otrzymanie trofka Champion.

 

SARPBC Forever  braz
Play with both classic Battle-Cars.
Samochód o nazwie Octane będzie Twoim podstawowym samochodem. Trofeum wymaga wybrania w menu „Garage”, a następnie samochodu o nazwie Backfire i ukończeniu tymże samochodem meczu.

 

Feather in Your Recap  braz
Watch a save file in Replay mode.
 Po ukończeniu meczu masz możliwość zapisu powtórki. Możesz obejrzeć ją od razu lub później z poziomu menu wybrać „EXTRAS”, a następnie „REPLAYS”. Od razu po uruchomieniu filmiku trofeum wpadnie.

 

Winner  braz
Win a total of 5 games across any mode.
Patrz trofeum Super Victorious.

 

Clean Sheet  braz
Win a game without giving up a single Goal.
Musisz wygrać mecz, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Bardzo łatwo wbić to trofeum w trybie „Exhibition”. Ustaw „No bots”, aby nie było przeciwników, strzel bramkę i odczekaj 5 minut do zakończenia meczu.

 

Triple Threat  braz
Win a 3v3 game.
Musisz wygrać grę trzech na trzech w obojętnie jakim trybie.

 

Double Up  braz
Win a 2v2 game.
Musisz wygrać grę dwa na dwa w obojętnie jakim trybie.

 

Singles Club  braz
Win a 1v1 game.
Musisz wygrać grę jeden na jeden w obojętnie jakim trybie.

 

Perfect Start  braz
Win your first game of the Season.
Musisz wygrać swój pierwszy mecz w trybie „Season”.

 

Still A Show-Off  braz
Score a goal while reversing.
Trofeum polega na wbiciu gola, jadąc na wstecznym. Jeżeli nie wpadnie samoistnie radzę włączyć tryb „Exhibition”, wybrać „No bots”, a następnie spokojnie wbić gola jadąc tyłem. W razie problemów poniżej znajdziesz filmik.

 

Know the Drill  braz
Complete a Practice Drill.
Patrz trofeum Drill Sergeant.

 

Traveler  braz
Play in every Rocket League stadium.
W podstawowej grze są tylko cztery stadiony. Zmieniają się tylko warunki atmosferyczne, więc możesz mieć wrażenie, że jest ich więcej. Nic bardziej mylnego. W miarę zabawy z Rocket League powinno wpaść samoistnie.

 • DFH Stadium
 • Urban Central
 • Mannfield
 • Beckwith Park

 

Tinkerer  braz
Customize one slot on a single Battle-Car.
Zobacz trofeum Grease Monkey.

 

First-Timer  braz
Score your first Goal.
Co tu dużo pisać. Trofeum wpada w momencie zdobycia swojego pierwszego gola.

 

Barras Bravas  braz 
Play an Online game with a Friend.
Jedyne trofeum, które wymaga online. W głównym menu naciśnij  kwadrat , aby stworzyć imprezę i zaproś do niej znajomego. Następnie rozegraj mecz prywatny lub z innymi przeciwnikami.

 

 Friendly  braz
Play an Exhibition match
.
W głównym menu wybierz „Exhibition” i po prostu rozegraj jeden mecz z dowolnymi ustawieniami.

Poradnik napisany w całości przeze mnie na bazie własnych doświadczeń z grą.
Filmy są mojego autorstwa – kanał na YT „Łowczyni Trofeów”.

Zabrania się kopiowania bez zgody autora!