Shadow Warrior 2 – Poradnik do trofeów i opinia

Wangastyczna przygoda, którą musisz przeżyć!

Materiał zrealizowany dzięki uprzejmości Kool Things.

 

trofeaInformacje ogólne:trofea
Stopień trudności wbicia platyny: 6/10 (w pojedynkę) 4/10 (co-op)
Ilość trofeów: platynax1 zlotox4 / x9x25
Ilość trofeów offline: 39 (wszystkie można wbić online, ale tylko host na pewno dostanie wszystkie trofea)
Ilość trofeów online: 0
Minimalna ilość przejść: Tak naprawdę potrzebne są minimum 2 przejścia, ale jeżeli ktoś się czuje na siłach – może od razu zacząć na najwyższym poziomie trudności.
Trofea możliwe do przeoczenia:  BRAK
Zglitchowane trofea: BRAK
Czas do zdobycia platyny: 50-150 godzin (w zależności od umiejętności walki)

 

Krótko i na temat, czyli opinia po splatynowaniu:
Ostatnią grą, która pochłonęła mnie doszczętnie był Ghost Recon Wildlands. A to głównie dlatego, iż tytuł ten dostarczał ogromną ilość zabawy, bo to właśnie na tym powinno opierać się wszystko to, co robimy z naszym hobby. Nie inaczej jest z Shadow Warrior 2, czyli grą, która wyszła spod skrzydeł polskie studia Flying Wild Hog. W tym krótkim tekście spróbuję Was przekonać, że jest to coś, w co musicie koniecznie zagrać.

Tempo rozgrywki to ogromny plus Shadow Warriora 2.

Spędziłam z SW2 ponad 50 godzin, bo jak niżej się przekonacie, platyna jest dosyć czasochłonna i wymaga kilkudziesięciu powtórzeń misji w celu zebrania sfer masamune. Ale o tym później. Fabuła jest dosyć nijaka, jak to bywa w tego typu grach. Wcielamy się w postać Lo Wanga, który nie dosyć, że jest wielkim żartownisiem z przedszkolnym humorem, to dodatkowo jest jeszcze ogromnym łobuzem, któremu przyjdzie się rozprawić z potworami nękającymi jego podwórko. Mimo, że rozgrywka nie jest zróżnicowana, jesteśmy w stanie przez te kilkadziesiąt godzin dobrze się bawić, głównie dzięki grze co-op, która dostarcza tryb dla maksimum czterech graczy. Tak, możesz przejść calutką fabułę z przyjacielem z drugiego końca świata. Co warto wspomnieć, jeżeli włączymy grę online, a nikt do nas nie dołączy to i tak poziom trudności będzie ustawiony dla minimum dwóch graczy. Będzie trudniej, o wiele trudniej, niż grając offline, dlatego warto się zastanowić, zanim wejdziesz do multi. Gra oferuje również swobodny wybór dołączania do innych graczy na różnych poziomach trudności. Niestety większość z nich wykonuje misje fabularne, dlatego całość może wydawać się trochę monotonna.

Jeżeli chodzi o system walki jest on dosyć prosty i intuicyjny, ale zarazem brutalny. Posługujemy się przede wszystkim triggerami, z czego lewy odpowiada za ataki specjalne, drugi za szybkie cięcia i pociski. Do tego przysługuje nam atak furii, który spowalnia czas wzmacnia nasze ataki, energia chi, dzięki której możemy przywołać m.in. kolce ciemności, które spowodują, iż wróg zostanie nadziany jak mięso na szaszłyku. Samych broni jest multum, począwszy od zwykłych mieczy, przez piły mechaniczne, shotguny, po wyrzutnie rakiet. Twórcy pozwalają na modyfikację zarówno naszej postaci, jej umiejętności, jak i przyrządów, którymi się posługuje. W takim wypadku możemy do sztyletów dołączyć truciznę, prąd czy moc zamrażania. Żeby nie było za łatwo, każdy przeciwnik ma również swój pasek umiejętności, dający odporność na przykład na ogień.

Nie zabraknie dużych przeciwników, którzy na wyższych poziomach trudności nie dadzą sobie w kaszę dmuchać.

Shadow Warrior 2 oferuje 4 główne poziomy trudności, z czego ostatni jest rozwijany wraz z postępem naszej postaci. Co to znaczy? Posiadając numer 29, będziemy grać na „Szaleństwie 1”, a gdy Wang osiągnie np. 178 level, będzie musiał zmierzyć się z szaleństwem poziomu 7. Jeżeli chodzi o samą trudność rozgrywki, to na niższym poziomie trudności jest ona przyjemna, ale nie jest też spacerkiem przez łąki. Poruszamy się w 3 głównych miejscówkach, które w swobodnej grze generują losowo połączenia swojej struktury. Możemy zwiedzić klimatyczne miasteczko, śmiercionośne góry lub rozwinięte technologicznie centrum dowodzenia. Mimo, że gra jest dosyć krótka (można ją ukończyć w 2-3 godziny przy odpowiednim pomijaniu przeciwników, co przydaje się później do platynowania), za każdym razem, gdy trafimy do konkretnej lokacji, będzie wyglądała ona inaczej.

Ale nie wszystko jest takie piękne, jakby się mogło zdawać. Gdy Lo rozdrabnia demony na kwałki, kawałki te żyją swoim życiem – macki latają w powietrzu, głowy odbiją się od ścian. Nie byłoby to problemem, gdyby zdarzało się to sporadycznie. Jednak przy szybkim tempie gry, szczególnie w insanity mode, jest to spotykane średnio raz na 20 minut. Dodatkowo, spadki płynności przy większej liczbie przeciwników niestety bardzo szybko psują przyjemność z gry.

Muzyka jest dostosowana do klimatu krajobrazu, w którym aktualnie się znajdujemy. Do tego jej charakter zmienia się wraz z pojawianiem się różnego rodzaju przeciwników na naszej drodze. Nie jest ona na tyle zapadająco w ucho, aby nucić ją sobie pod nosem, ale dopełnia to, co widzimy na ekranie.

Jest mi niezmiernie przykro, że tak dobry tytuł nie doczekał się rzeszy fanów pokroju Wiedźmina. A naprawdę w niczym mu (no prawie) nie ustępuje. Z mojej strony jedyne co mogę zrobić to polecić, bo gra wciąga, cieszy mechaniką, a sama z ręką na padzie mogę napisać, że jak usiadłam rano w weekend, to  spędzałam z Wangiem cały popołudnie, aż do wieczora.

Nic nie widzę, dajcie mi wycieraczki na ekran!

Łowcy! Jeżeli jesteście na tyle odważni, aby stanąć obok Wanga i zabijać śmiercionośne potwory – zapraszamy do platynowania. Gra w pojedynkę jest dosyć ciężka, ale z biegiem czasu i przyzwyczajenia się do energicznego sposobu sterowania, jesteś w stanie uratować świat. Ze swojej strony polecam grę online, jest ona bardziej efektowna, efektywna, a i ani razu nie zdarzyło mi się, żeby osoba, która dołączyła do gry, niejako ją psuła. Bo nawet nie ma takiego sposobu, każdy kto wchodzi do tego świata, wie, że czekają go konsekwencje za stratę życia, szczególnie na najwyższych poziomach trudności. Zapraszam do poniższego poradnika, mam nadzieję, że Wam się przyda. Pady w dłoń i do roboty.

Plusy:

 • tryb co-op,
 • wystarczająco urozmaicony system rozwoju postaci,
 • generowane losowo mapy,
 • czerstwy, gimnazjalny poziom scenariusza,
 • długie i zróżnicowanie humorystycznie zadania poboczne,
 • system walki (wyważenie broni, ich różnorodność),

Minusy:

 • spadki fps,
 • problemy z fizyką świata,
 • długość wątku fabularnego,
 • nieangażująca fabuła,
 • freezy (1-3 sekundy) przy checkpointach.

 

Krok po kroku:

 1. Przejście gry na poziomie trudności „Nie lękam się” + zebranie 50 posągów szczęścia:
  • Na początek poznaj mechanikę gry, bo jest ona dosyć specyficzna. Polecam używać przede wszystkim mieczy i piły łańcuchowej, wszelkiej maści pistolety sprawdzają się tutaj kiepsko.
  • Zbierz 50 sekretów (część z nich koniecznie zbieraj podczas misji głównych, ponieważ świat w swobodnej grze generuje się losowo, przez to ciężej znaleźć konkretne znajdźki). Na filmiku umieściłam 53 sekrety, bo gra czasami nie zapisuje postępu, dlatego na wszelki wypadek dorzuciłam 3 awaryjne znajdźki).
  • Pamiętaj o zbieraniu wszystkiego jak leci i rozwijaniu postaci oraz broni. Ja pochłonięta grą, zapomniałam o jakimkolwiek dodawaniu skilli swojemu bohaterowi, przez co gra była ciut cięższa, ale nie na tyle, żeby rzucać padem. 😉
 2. Przejście nowej gry + na poziomie trudności „Nie ma bólu bez Wanga„:
  • Nową grę + włączysz po prostu przez wybranie „Nowa gra” w menu głównym i nadpisaniu aktualnej postaci. Przeniosą się w ten sposób wszystkie bronie, umiejętności i pieniądze do nowo zaczętej gry, co znacznie ułatwia przejście Shadow Warrior 2 na najwyższym poziomie trudności.
  • Z czystym sumieniem polecam granie tutaj online. Dlaczego? A bo we dwójkę/trójkę/czwórkę grę możecie ukończyć sto razy szybciej niż w pojedynkę. W przypadku problemów, warto po prostu uciekać przed przeciwnikami, szybko przemieszczać się do punktu kontrolnego.
  • Pamiętaj, że za każdą śmierć na tym poziomie trudności zeruje się energia chi, furia oraz znika pokaźna sumka z Twojego konta pieniędzy.
  • Furia, którą aktywujesz przez naciśnięcie  ogromnie nadaje się na bossów, więc nie marnuj jej na mniejszych demonów.
  • Na tym poziomie trudności jest mniej wszystkiego – apteczek, energii chi, furii, więc staraj się ich nie marnować.
 3. Przejście wszystkich wyzwań z drogi Wanga:
  • Tutaj polecam przełączyć grę na najniższy poziom trudności i udać się na Smoczą Górę, następnie iść w kierunku różowych wykrzykników. Tam znajdziesz 7 wyzwań, które polegają na zabiciu określonej liczby przeciwników.
 4. Kontynuowanie rozwijania postaci (zbieranie sfer, pozostałe trofea):
  • Czeka Cię długa droga, do wbicia ostatniego trofeum, związanego z zebraniem 10 tysięcy sfer masamune. Z jednego bossa wypada maksymalnie 57 sfer, a do tego wymagana jest postać na minimum 131 poziomie rozwinięcia. Polecam granie na poziomie trudności Nie ma bólu bez Wanga (Szaleństwo 1) i albo granie solo i przechodzenie kilkanaście razy gry, albo po prostu dołączanie do innych osób na tym poziomie trudności. Warto wykonywać zadania poboczne, bo za nie również otrzymujemy sfery. Tak naprawdę za większość akcji otrzymujemy nagrody w postaci tych niebieskich/fioletowych kulek:
   • zabijanie bossów,
   • kończenie konkretnych czynności w misjach głównych,
   • kończenie misji pobocznych,
   • kończenie wyzwań drogi Wanga,
   • zabijanie dużych przeciwników (ale tutaj nie zawsze się one pojawiają).
  • Trofea, które pozostaną Ci do wbicia być może będą związane z zabijaniem demonów w konkretny sposób (zamrożenie, podpalenie, nadzianie na kolec, zatrucie, porażenie prądem, headshot). Tutaj po prostu będą potrzebne umiejętności z danego rodzaju, przypisane do danej broni – polecam miecz, bo jest najszybszym sposobem zabicia przeciwników (warto robić to na najniższym poziomie trudności).
  • Prawdopodobnie trofeum związane z zarobienie określonej liczby pieniędzy Ci nie wpadnie podczas dwóch poprzednich przejść, dlatego jeżeli chcesz przyspieszyć wbicie tego osiągnięcia, udaj się na smoczą górę, do sklepu i naprzemiennie kupuj i sprzedawaj najdroższe rzeczy w nim dostępne. W ciągu kilku minut powinieneś zarobić odpowiednią sumkę.

Mapa gry, przyda się do szukania sekretów. 😉

 

Poradnik:

Ostatni do mojej kolekcji / I’m a Collector Myself platyna
Odblokuj wszystkie trofea. / Unlock all trophies.
Gratulacje! 🙂

 

Cienki Wang / Casual Wang 
Ukończ grę na stopniu trudności: Mały pasikonik. / Complete the game on Tiny Grasshopper difficulty.
Patrz opis trofeum „Byczy Wang„.

 

Zwykły Wang / Normal Wang 
Ukończ grę na stopniu trudności: Nie lękam się. / Complete the game on I Have No Fear difficulty.
Patrz opis trofeum „Byczy Wang„.

 

Twardy Wang / Hard Wang 
Ukończ grę na stopniu trudności: Ktoś chce Wanga. / Complete the game on Who Wants Wang difficulty.
Patrz opis trofeum „Byczy Wang„.

 

Byczy Wang / Insane Wang 
Ukończ grę na stopniu trudności: Nie ma bólu bez Wanga. / Complete the game on No Pain No Gain difficulty.
Od razu przejdźmy do konkretów. Nie zaczynaj swojego pierwszego przechodzenia od rzucania się na najwyższy poziom trudności, bo odbijesz się od ściany tak, że głowa mała. Najwyższy poziom trudności zostaw sobie na Nową grę +, do której zostaną przeniesione wszystkie zdobyte wcześniej bronie i umiejętności, przez co rozgrywka stanie się sporo, naprawdę sporo łatwiejsza w odbiorze. Dodatkowo, polecam granie z kimś w kooperacji. Moi znajomi niestety nie posiadali gry, ale dołączając do misji online, znalazło się na liście znajomych wielu graczy, którzy ułatwili mi przechodzenie gry na moim save’ie, dzięki swoim rozwiniętym postaciom.

 • postać gracza otrzymuje 90% więcej obrażeń od przeciwników,
 • wrogowie mają 70% więcej zdrowia, mocniejsze aury i najwyższą odporność na żywioły,
 • pojawia się więcej przeciwników specjalnych,
 • mniej zasobów rozsianych po świecie i demonach,
 • ogromna kara pośmiertna, wszystkim przeciwnikom żywotność zostaje całkowicie odnowiona,
 • postać gracza zyskuje 150% więcej doświadczenia.

W skrócie – jest ciężko, ale nie aż na tyle, by nie spróbować. Jeżeli masz jakiś kompanów do gry – ustawiaj publiczną rozgrywkę online (w menu możesz wybrać taką opcję, przed wybraniem save’a naciśnij ). Jeżeli grasz sam, włączaj tylko rozgrywkę solo, gdyż ustawienie publicznej gry online wymaga ustawienia danego poziomu trudności dla dwóch osób i jeżeli będziesz grał w pojedynkę – rozgrywka jest piekielnie trudna.

Teraz postaram się podać kilka tipów do gry, które być może usprawnią Twoją rozgrywkę:

 1. Nie używaj pistoletów, karabinów. Na tym poziomie trudności nie ma to większego sensu, ponieważ przeciwnicy są szybsi i po prostu ciężko nich trafić.
 2. Zalecane jest używanie granatników wszelkiej maści. Jeżeli nie możesz wycelować w przeciwnika – strzelaj mu pod nogi.
 3. Miecze. Mieczami Shadow Warrior stoi. W miarę przechodzenia gry uzyskasz kilka świetnych ulepszeń – elektryki, trucizny, lodu lub ognia, które możesz dopisywać do broni. Każda rzecz do zabicia demona zawiera 3 sloty ulepszeń, więc możliwe jest dopisanie trzech rozwinięć jednoczenie.
 4. Na Bossów jest tylko jedna rada. Korzystanie z furii dostępnej pod przyciskiem  (którą odblokujesz w dalszej części gry). Po wykorzystaniu tej mocy musisz ją odnowić przez zbieranie czarnych czaszek lub po prostu podejście do czerwonych dużych figur (są 4 rodzaje: zielone – życie, czerwone – furia, niebieskie – XXX, różowe – naboje).
 5. Zbieraj wszystkie ulepszenia napotkane na swojej drodze i łącz je w coraz lepsze okazy. Ulepszenia możesz wytwarzać na smoczej górze w miejscu oznaczonym młotkiem.
 6. Pamiętaj o rozwijaniu kart umiejętności dzięki punktom zdobywanym przy levelowaniu postaci. Od razu najlepiej inwestować w witalność i walkę, które najbardziej się przydają na najwyższym poziomie trudności.

 

Władca Smoczej Góry / King of the Dragon Mountain 
Pokonaj Spaczoną Kamiko. / Defeat Corrupted Kamiko.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Władca Góry Akuma / King of Mount Akuma 
Pokonaj Kamiko – Pożeraczkę. / Defeat Devouring Kamiko.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Rachunki do wyrównania / Unfinished Business 
Pokonaj Mechanoida Zilli. / Defeat Zilla Mechanoid.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Bogobójca / Goddess Slayer 
Pokonaj Starożytną Boginię Ameonnę. / Defeat Ancient Goddess Ameonna.
Trofeum związane z fabułą. Nie do pominięcia.

 

Sempai / Senpai 
Rozwiń postać do poziomu 10. / Develop any character to level 10.
Patrz opis trofeum Osenei.

 

Sensei / Sensei 
Rozwiń postać do poziomu 25. / Develop any character to level 25.
Patrz opis trofeum Osenei.

 

Osensei / Grandmaster 
Rozwiń postać do poziomu 50. / Develop any character to level 50.
Trofeum to powinno wpaść swobodnie podczas platynowania, mniej więcej przy drugim pełnym ukończeniu gry, w przypadku, gdy zabijasz wszystkich napotkanych przeciwników. XP dostajesz za zabijanie wszelkiej maści wrogów, kończenie misji głównych i pobocznych oraz wyzwań z drogi Wanga. Oczywiście im wyższy poziom trudności, tym zostajesz nagrodzony większą liczbą punktów doświadczenia, a te w konsekwencji przekładają się na kolejne poziomy Twojej postaci.

 

Początkujący cyngiel / Junior Hitman 
Zabij 100 przeciwników. / Kill 100 enemies.
Patrz opis trofeum Mów mi Wang. Lo Wang.

 

Zabójca / Executioner 
Zabij 500 przeciwników. / Kill 500 enemies
Patrz opis trofeum Mów mi Wang. Lo Wang.

 

Mów mi Wang. Lo Wang / Call me Wang, Lo Wang 
Zabij 2500 przeciwników. / Kill 2500 enemies/
Trofeum wpadnie mniej więcej podczas drugiego przejścia gry. Podczas platynowania zabijesz znacznie więcej przeciwników, więc nie musisz się o to martwić.

 

Błyskotki! / Shiny! 
Zgromadź 5 sekretów. / Find 5 secrets.
Patrz opis trofeum Sekrety Doktora Paj-Chi-Wo.

 

Mój sssskarb! / My Precious 
Zgromadź 15 sekretów. / Find 15 secrets.
Patrz opis trofeum Sekrety Doktora Paj-Chi-Wo.

 

Sekrety Doktora Paj-Chi-Wo / Ancient Chinese Secrets 
Zgromadź 50 sekretów. / Find 50 secrets.
Dla mnie osobiście jest to najgorszy element platynowania tej gry. Ale może od początku. W grze znajduje się dużo więcej sekretów niż jest to wymagane do trofeum. Większość z nich możesz zdobyć podczas swobodnej rozgrywki, ale polecam zbierać je według poniższego filmiku, zgodnie z misjami głównymi i pobocznymi. A to wszystko dlatego iż świat gry generowany jest losowo, więc przy każdym wejściu do swobodnej rozgrywki otrzymujesz inny zestaw połączenia lokacji, co w zbieraniu znajdziek jest bardzo niewygodne. Sekrety to nic innego jak małe posągi szczęścia, które ciężko znaleźć samemu. Naprawdę ciężko. Na poniższym filmiku przedstawiłam lokalizacje 53 znajdziek, sklasyfikowanych według poniższej listy. W opisie wideo na youtube znajdziecie dokładny minutowy rozkład wszystkich sekretów.

MISJE GŁÓWNE

 1. Ciężki dzień w pracy (4 sekrety)
 2. Mój bohater (2 sekrety)
 3. Prędcy i wkurzeni (3 sekrety)
 4.  Szpiegostwo przemysłowe (5 sekretów)
 5.  Mamy wyciek (3 sekrety)
 6. Wielka draka w katastrofie (8 sekretów)
 7.  Krew nie woda (3 sekrety)
 8.  Wyginaj śmiało ciało (2 sekrety)
 9. Wrogie przejęcie (2 sekrety)

SWOBODNA GRA

 • SWOBODNA GRA – Szpiegostwo przemysłowe -Zilla City (2 sekrety)
 • SWOBODNA GRA – Korporacyjna tuba (5 sekretów)
 • SWOBODNA GRA – Powstrzymać szlam/ Prędcy i wkurzeni – Shadow Hill / Wzgórze cienia (7 sekretów)

MISJE POBOCZNE

 • Misja poboczna: Gotowanko – Miasteczko katastrofa / Calamity Town (4 sekrety)
 • Misja poboczna: Zajumane zwoje część 1 – Wzgórze cienia (1 sekret)
 • Misja poboczna: Zajumane zwoje część 2 – Miasteczko katastrofa (2 sekrety)

 

Fundusz emerytalny / That’s a Lot of Coins 
Zbierz 1000000 zillyenów. / Collect 1000000 zillyen.
Patrz opis trofeum Stabilność finansowa.

 

Stabilność finansowa / Financial Security 
Zbierz 10000000 zillyenów. / Collect 10000000 zillyen.
Trofeum powinno wpaść podczas swobodnego platynowania, długo po pełnym dwukrotnym ukończeniu gry. Mamonę upuszczają zmarli przeciwnicy, możesz ją znaleźć w skrzyniach i oczywiście otrzymujesz ją za wykonywane zadania główne i poboczne. Na wyższych poziomach trudności za każdą śmierć otrzymujesz karę pieniężną, ale można to na szczęście trochę opuścić, przez rozwijanie karty umiejętności „Oszukać przeznaczenie”, która zmiejsza karę za śmierć. Warto też zaznaczyć, że nie musisz mieć posiadanej ilości zillyenów w jednym momencie. Musisz tyle zarobić przez całą grę. Postęp możesz zawsze sprawdzić w zakładce ustawienia, następnie „Wyzwania”. Jest jeden bardzo prosty sposób na błyskawiczne wbicie tego trofka. Wystarczy, że udasz się do sklepu (Smocza góra, zielony worek z monetami na mapie) i kupisz najdroższe dostępne tam ulepszenia, a następnie bez wychodzenia z menu sklepu, od razu je sprzedawał. Wystarczy powtórzyć tę czynność kilkanaście razy i trofeum wbijesz w 5-10 minut.

 

Gotów do akcji / Ready for Action 
Zbierz 500 ulepszeń. / Collect 500 upgrades.
Niewątpliwie wpadnie podczas platynowania. Ulepszenia można kupować, tworzyć, lub podnosić po pokonanych przeciwnikach. Są to figurki zwierząt w kolorze: szarym, niebieskim, żółtym i pomarańczowym.

 

Unikalna kolekcja / Unique Collection 
Zbierz 200 unikalnych ulepszeń. / Collect 200 unique upgrades.
Unikalne tworzenia to te, o kolorze żółtym. Przeciwnicy upuszczają je nagminnie na wyższych poziomach trudności. Można je również tworzyć z gorszych (srebrnych i niebieskich) ulepszeń u kowala.

 

Legendarna kolekcja / Legendary Collection
Zbierz 100 legendarnych ulepszeń. / Collect 100 legendary upgrades.
Można przez tworzenie. Legendarne ulepszenia to te, o kolorze pomarańczowym. Przeciwnicy upuszczają je nagminnie na wyższych poziomach trudności. Można je też wytworzyć u kowala z żółtych i niebieskich ulepszeń.

 

Złota rączka / Handyman 
Wykonaj 100 ulepszeń. / Craft 100 upgrades.
Patrz opis trofeum Pomysłowy Dobromir.

 

Pomysłowy Dobromir / Legendary Handyman 
Wykonaj 30 legendarnych ulepszeń. / Craft 30 legendary upgrades.
Legendarne ulepszenia mają kolor pomarańczowy. Możesz je wykonywać z niebieskich i żółtych ulepszeń, które znajdziesz na swojej drodze (a będą upuszczone przez przeciwników). Gdy już takowe posiadasz, udaj się na Smoczą Górę i podejdź do miejsca oznaczonym młotkiem – do kowala. U kowala połącz 3 gorsze umiejętności, aby stworzyć jedną lepszą. W ten sposób musisz wytworzyć 30 legendarnych, a w sumie 100 różnych ulepszeń.

U góry znajdują się dwa legendarne ulepszenia. Niżej same unikalne. Wybierz 3 unikalne, aby stworzyć legendarna ulepszenie (pamiętaj o zatwierdzeniu trójkątem)

 

Jubei Kibagami / Trickster 
Dokonaj 200 zabójstw atakami specjalnymi. / Perform 200 Special Attack kills.
Ataki specjalne możesz wykonać posiadając broń do walk wręcz – np.  miecze. Specjalne ciosy w Shadow Warrior są dwa

 • By wykonać atak żądła, należy wychylić lewy analog do przodu + .
 • By wykonać atak wirowy, należy wychylić lewy analog w prawo lub lewo + .

Zabij w ten sposób 200 przeciwników i trofik pojawi się na koncie. Postęp możesz sprawdzić po naciśnięciu przycisku OPTIONS, a następnie wybranie zakładki „Ustawienia”, tam „Wyzwania”.

 

Wang Palownik / Wang the Impaler 
Dobij 200 przeciwników, będących pod wpływem Włóczni Ciemności. / Perform 200 kills when enemy’s grasped by Grip of Darkness.
Włócznia ciemności to nic innego, jak badyle wyrastające z ziemi, na które nadziewasz przeciwników. Nauczysz ich się używać na początku gry, a aktywujesz je po prostu przez naciśnięcie , gdy posiadasz oczywiście odpowiednią ilość energii chi (niebieski pasek pod paskiem zdrowia). W zakładce umiejętności, podzakładce moce, możesz rozwijać włócznie mroku, dzięki czemu działanie zwiększy swój zasięg, czas trwania oraz rozszerzy paletę wrogów, na którą działać będzie wspomniana moc. Postęp jak zawsze możesz sprawdzić w zakładce ustawienia. Pamiętaj, że musisz zabić przeciwnika, gdy ten jest nadziany na kolec!

 

Lód do drinków / Tiny Little Pieces 
Roztrzaskaj 100 zamrożonych przeciwników. / Shatter 100 frozen enemies.
Zacznijmy od tego, że do każdej broni możesz dołożyć po klejnoty umiejętności. Umiejętności podnosisz po zmarłych przeciwnikach, albo możesz po prostu kupić w sklepie lub je wytworzyć. Gdy już takowe posiadamy, naciskamy OPTIONS na padzie i przechodzimy do zakładki uzbrojenie. Pod przyciskiem  kryje się opcja „Włóż klejnot”. Następnie poprzez naciśnięcie  przejdziesz do menu ulepszenia żywiołów. Pod kwadratem znajdziesz zmiany filtrów, z podziałem na ogień, lód, elektryczność i truciznę. Jak już wspomniałam, do jednej broni możesz dodać 3 ulepszenia (wybór okienka klejnotu zmieniasz prawym analogie) To tutaj możesz ulepszać swoje bronie o 3 umiejętności. I teraz tak, w zależności które trofeum chcesz wbić, wybieraj rozwinięcia tego samego typu! Przez to zwiększysz szansę na zamrożenie, podtrucie, podpalenie i porażenie.

Teraz przejdźmy do głównej informacji:

 • Lód do drinków – lód,
 • Kwaśny deszcz – trucizna,
 • Żywa pochodnia – ogień (w tym trofeum jest błąd w opisie, wystarczy podpalić 100 przeciwników),
 • Krótkie spięcie – elektryczność.

Ja do tego trofeum używałam normalnego miecza, ulepszonego o umiejętność, którą w danym momencie chciałam wbić. Najszybciej wykonasz konkretną akcję (czyli np. zamrożenie) przez wykonywanie ataku specjalnego: atak żądła (należy wychylić lewy analog do przodu + ) lub po prostu przez zadawanie szybkich ruchów .

W każdym momencie możesz sprawdzić postęp przez naciśnięcie OPTIONS, następnie wybranie zakładki „Ustawienia” i potem „Wyzwania”.

 

Kwaśny deszcz / Toxic Blast 
Doprowadź do 100 kwasowych eksplozji. / Perform 100 acid corpse explosions.
Patrz opis trofeum Lód do drinków.

 

Żywa pochodnia / Living Torch 
Podpal 200 przeciwników. / Set 200 enemies on fire.
Patrz opis trofeum Lód do drinków.

 

Krótkie spięcie / Short Circuit 
Poraź elektrycznością 200 przeciwników. / Electrocute 200 enemies.
Patrz opis trofeum Lód do drinków.

 

W dziesiątkę! / Bullseye 
Dokonaj 100 zabójstw strzałem w głowę. / Perform 100 weakspot kills.
Simple as that! Wystarczy wybrać jakiś pistolet lub karabin i celować w okolicę głowy. Na szczęście nie musisz wykonać decydującego strzału akurat w nią, mi zaliczało kille do tego trofeum nawet po trafieniu w klatkę piersiową, szyję  itd.

 

Pan Kosugi / Mr. Kosugi 
Dokonaj 50 zabójstw w czasie Ukrycia. / Perform 50 Vanish kills.
Ukrycia nauczymy się zaraz na początku gry. Aktywujemy tę moc po naciśnięciu  na krzyżaku, oczywiście, gdy posiadamy odpowiednią ilość energii chi (niebieski pasek pod paskiem zdrowia). Co ważne, musisz zadać DECYDUJĄCY cios będą pod wpływem ukrycia, więc warto najpierw trochę poobijać przeciwnika, a na końcu włączyć niewidzialność i zadać ostatni cios.

 

Chyba widziałem kłulika / I Think I Saw a Wabbit 
Zabij 10 Piekielnych królików. / Kill 10 Bunny Lords.
Króliki znajdują się na mapach Wzgórza Cienia i w Miasteczku Katastrofy. Na minimapce jawią się one jako zielone punkciki i Twoim zadanie jest po prostu zabicie takiego niewinnego królika, w wyniku czego, niektóre z nich przerodzą się w agresywne zwierzaki.

 

Uczeń Drogi Wanga / Student of The Way of the Wang 
Ukończ dowolne wyzwanie z Drogi Wanga. / Complete any trial of The Way of the Wang.
Patrz opis trofeum „Mistrz Drogi Wanga„.

 

Mistrz Drogi Wanga / Master of The Way of the Wang 
Ukończ próby wzmocnienia, osadzenia, oczyszczenia oraz próbę starożytnych bogów. / Complete Trials of Infusion, Embedding, Purification and Trial of the Ancient God.
Próby te znajdują się na Smoczej Górze i oznaczone są różowymi wykrzyknikami. Polegają one po prostu na zabiciu wymaganej liczby przeciwników, z czego tylko ostatnie wyzwanie obejmuje 2 bossów. Nie powinno być problemu z ich ukończeniem, aczkolwiek jeżeli masz problemy – po prostu zmniejsz poziom trudności w głównym menu.

 • Próba wzmocnienia I
 • Próba wzmocnienia II
 • Próba osadzenia I
 • Próba osadzenia II
 • Próba oczyszczenia I
 • Próba oczyszczenia II
 • Próba starożytnych bogów

W tym miejscu znajdziesz wszystkie wyzwania, aktywujesz je przez podejście do kamienia i naciśnięcie kwadrata.

 

Kolekcjoner Sfer / Orb Collector 
Zbierz 100 Sfer Masamune. / Collect 100 Orbs of Masamune.
Patrz opis trofeum „Droga Masamune„.

 

Doświadczony Kolekcjoner Sfer / Experienced Orb Collector 
Zbierz 1000 Sfer Masamune. / Collect 1000 Orbs of Masamune.
Patrz opis trofeum „Droga Masamune„.

 

 Droga Masamune / The Way of Masamune 
Zbierz 10000 Sfer Masamune, / Collect 10000 Orbs of Masamune.
Sfery Masamune to niebieskie/fioletowe kulki, które wypadają w dalszej części gry z większych przeciwników i bossów. Zależnie od poziomu trudności, który wybierzemy, gra będzie nas premiować różną liczbą takich sfer. Na nasze nieszczęście, liczba wymaganych kulek do tego trofeum jest ogromna i będzie wymagać kilkudziesięciu, kilkuset powtórzeń misji. Ten trofik wpadnie na sam koniec Twojej przygody z Shadow Warrior 2.

 • Kończenie konkretnych misji na różnych poziomach – różne liczby sfer,
 • Wyzwania drogi Wanga – różne liczby sfer na różnych poziomach trudności,
 • Misje poboczne – w zależności od poziomu trudności,
 • Nagrody za bossów:
  • Mały pasikonik – 3 sfery,
  • Nie lękam się – 3 sfery,
  • Ktoś chce Wanga – 7 sfer,
  • Nie ma bólu bez Wanga (Szaleństwo 1) – 27 sfer,
  • Szaleństwo 2 – 32 sfery,
  • Szaleństwo 3 – 37 sfer,
  • Szaleństwo 4 – 42 sfery,
  • Szaleństwo 5 – 47 sfer,
  • Szaleństwo 6 – 52 sfery,
  • Szaleństwo 7 – 57 sfer.

 

Materiał zrealizowany na bazie własnych doświadczeń z grą.
Zabrania się kopiowania bez zgody autora!